Recyklace

Chceme veřejnosti více přibližovat problémy životního prostředí v souvislosti s likvidací odpadů a poukazovat na to, jaké mají firmy možnosti snížit ekologickou zátěž používáním REM spotřebního materiálu.

Každý rok se vyhodí 75 milionů kazet z tiskáren a 57 milionů inkoustových cartridgí, které skončí na skládkách odpadů nebo se spálí.

Použité kazety z tiskáren vždy obsahují zbytek tonerového prášku, plastové pouzdro, hliník a další materiály.

Tyto materiály nejsou biologicky odbouratelné a zaplňují skládky. Odhaduje se, že inkoustové cartridge vyžadují cca 1 000 let, než se na skládce rozloží.

Na výrobu jedné kazety do tiskárny je třeba až 3,5 litrů surové ropy. To znamená, že se v Evropě za méně než jeden rok může ušetřit více než 11 000 000 galonů surové ropy prostřednictvím renovovaných kazet.

Pokud by se tedy používaly renovované kazety namísto vyrábění nových, snížila by se poptávka surové ropy celého světa o 300 000 barelů a ušetřilo by se 17 000 tun hliníku stejně tak jako 10 000 000 tun dřeva.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace